
Workshop Papierklei 10 mei & 24 mei (2e sessie)
Werken met klei gemengd met papiervezels
Papierklei is klei gemengd met papiervezels. Hierdoor ontstaat er boetseermateriaal dat, terwijl het nog nat is, steviger is dan klei. Hierdoor kun je dunnere werkstukken maken. Maar, in tegenstelling tot bijvoorbeeld papier-maché, kun je het bakken als gewone klei! Tijdens het bakken verbranden de papiervezels, waardoor het eindresultaat relatief lichter is dan alleen klei.
In de eerste van twee sessies maak je een set windlichtjes of een schaal m.b.v. een vormmal. In de tweede sessie ga je het dan biscuit gebakken werk glazuren, met één van de fantastische glazuren en glazuurcombinaties die Miranda gebruikt.
De papierklei die wordt gebruikt is gemaakt door Miranda Hoksbergen van Keramiek Atelier Montferland, met papierpulp van de Middelste Molen.
Deze workshop is zowel voor beginners als gevorderden in keramiek geschikt.
Gastdocente: Miranda Hoksbergen
Cursusdagen:
Sessie 1: 6 dec 2024 en Sessie 2: 20 dec 2024
Sessie 1: 6 febr. 2025 en Sessie 2: 20 febr. 2025
Sessie 1: 8 mrt. 2025 en Sessie 2: 29 mrt. 2025
Sessie 1: 10 mei 2025 en Sessie 2: 24 mei 2025
Sessie 1: 7 juni 2025 en Sessie 2: 28 juni 2025
Kosten: Voor 2 sessies incl. 2 keer stoken, papierklei en
glazuur € 80,00 p.p.
Aantal deelnemers: max 10 per sessie